Aycan Tütüncüoğlu | Markalara Sağladığı Faydalar
15581
page,page-id-15581,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

MARKALARA SAĞLADIĞI FAYDALAR

Hayatımızın büyük bir kısmını televizyon başında vakit geçirdiğimizi ve sosyal hayatımızın da büyük bir kısmını dizi izleyerek geçirdiğimizi düşünürsek bu reklamlar oldukça etkili olmaktadır, statü farkı gözetmeksizin her kitlenin kendiyle özleştirdiği diziler mutlaka var olmaktadır. AB ve Total reytingler de bunu açıkça ortaya koymaktadır. Bu da özellikle direkt olarak kişilerin izlenirliğine sunulmaktadır ve algıda seçicilik yaratmaktadır,

Algıda seçicilik, kişilerde olan algı sürecinde etkili olduğu kabul edilen psikolojik bir kavramdır. Kişiler daha önce gördüğü veya almak istediği bir ürünü televizyonda izlediği uyarıcılardan dikkatini yöneltmektedir. Bu süredeki algılama düzeyinde etkili olmakta ve alışverişe yöneltmektedir.

Örneğin ünlü oyuncunun giydiği bir ürünü dizilerde görüp, bizlerin ve markanın da sosyal medya hesaplarında paylaşımı sayesinde ertesi gün stoklarda tükendiğini duymaktayız. Özellikle bazı oyuncuların fan kitlesi giyilen ürünleri takip edip hangi mağazada satıldığınıvb. bilgileri dahi sormakta ve bizim de hizmetlerimiz arasında markaya danışarak mağaza yönlendirmesi desteğimiz de olmaktadır.

Ayrıca dizi ve sinema projelerinde kullanılan ürünlerin görsellerini marka ile paylaşıp web sitesinde ve kendi sosyal medya hesaplarında paylaşmasına destek olmaktayız. Kendi hesabımız olan ve sadece çalıştığımız markaların paylaşımlarını yaptığımız instagram hesabımız @dizilervemarkaları ve web sitemizde de paylaşım sağlayarak görünürlüğün artmasını sağlamaktayız.

Artık Diziler, Oyuncuların Giydiği “Kostümler Ve Dekorlar” İçin İzlenmekte

Dizi sektörünün gelişmesiyle birlikte televizyonda beliren her bir detay izleyicinin dikkatini daha çok çekmeye başladı. Bu nedenle hayattan bir kesit sunan dizilerin inandırıcılık öğesine sahip olması çok önemli. Karakterin kullandığı bardaktan oturduğu koltuğa kadar her şeyin kusursuz bir kompozisyon oluşturması için kamera arkasında hummalı bir çalışma gerçekleşir. Bizlerde marka ve tasarımcıları analiz ederek doğru markaları doğru karakterlerle eşleştirerek bu hummalı çalışmanın en can alıcı kısmını oluşturan görevler üstlenmekteyiz.