Aycan Tütüncüoğlu | İşleyiş ve Çalışma Şeklimiz
15577
page,page-id-15577,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

İŞLEYİŞ VE ÇALIŞMA ŞEKLİMİZ

Öncelikle birlikte çalıştığımız marka ya da yapım şirketleri ile doğru orantıda işbirliği çerisinde  tam bir uyumu hedefliyoruz. Neden bizi tercih ettiklerini özümseyip, projeler  ve markalar için ortaya çıkabilecek katkıyı en iyi derecede tanımlayıp, belirlenen iş takvimini teslim sürelerini en iyi şekilde yürütmeye çalışıyoruz.

Proje seçerken ve danışmanlığını yaparken çok seçici davranmaktayız. Özellikle senaryosu ve oyuncu kadrosu çok güçlü, cast yapısının bilinirliği fazla,ünlü oyuncuların yer aldığı projelerde çalışmayı tercih ediyoruz.  Bunun nedeni ise iyi markalarla çalıştığımız için projeler de seçici davranmamızı gerektirmesi sonucunu doğuruyor.. Kısacası her iki taraf için de fayda sağlayabilecek projelerde yer almayı hedefliyoruz.

İşleyiş

Ürün sponsorluğu karşılığında logo yayını ve görsel paylaşımı,

Ürün yerleştirme, senaryo entegrasyonu  gibi hizmetler de sağlamaktayız. Bu hizmetler ise istenilen çalışmaya  göre farklı ücretler oluşturmaktadır. Diziye,projeye  özellikle senaryoya uygun olduğu takdirde  ürün yerleştirme hizmeti oldukça etkili bir yöntem olmaktadır. Örneğin farklı bir ürün tanıtımı yapmak istiyorsunuz uygun mecra dizi izleyen hedef kitle olduğunu düşünüyorsunuz, senaryonun ve dizinin uygun bölümünde göze batmayacak doğal bir şekilde ürünü senaryoya yedirerek hem merak uyandırıcı hem de tanıtım amaçlı etkili bir çalışma yapmayı hedefliyerek ilerliyoruz.

Ürün yerleştirme ve senaryo entegrayonu için daha sağlıklı bilgi vermek adına lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Çalışma Şeklimiz

Sık gelen sorularda biri de sponsorluk kapsamında nasıl ilerleme olduğu konusunda; örneğin yaptığımız sponsorluk karşılığında herhangi bir ödeme oluşacak mı? Ya da sponsor olduğumuz takdirde bize ne gibi faydalar sağlayacak gibi sorular olmaktadır. Burada ki amaç projenin marka yerleşimi ve karakter analizine uygun dekor ihtiyaçlarını planlayarak maliyetleri en aza indirmeye çalışılırken, marka tarafının da doğru mecrada uygun hedef kitleye kullanılan ürünlerin tanıtımı yapılarak bilinirliğine ve pazarlama faaliyetlerine katkı sağlamaktır.

Biraz daha detaya girmek gerekirse şu şekildeözetleyebiliriz;

Öncelikle her markaya eşit oranda önem verdiğimizi belirtmek isteriz.

Tüm markalar ile sözleşmeli ilerliyoruz, her markanın ve yapım şirketinin kendine ait şartları olduğundan bunları sözleşme ile her iki tarafı garanti altına almış oluyoruz.

Herhangi bir marka ürün sponsoru olduğu takdirde kesinlikle bir ücret ödeme söz konusu olmamaktadır, ürün karşılığı logo yayını ve görsel paylaşımı şeklinde bir çalışma olmaktadır.

Sponsor firmadan alınan ürün bedeline göre logo sıralamasına yer verilmektedir. Örneğin mobilya, halı vb. gibi büyük ihtiyacı karşılayan ürünler olduğunda, kostüm tarafında da takım elbise vb. gibi satış fiyatları ve maliyetleri yüksek olan ürünler karşılığında dizi bitiş jeneriğinde logo yayınında üst sıralarda yer verilmektedir.

Logo sıralaması yapılırken tam ekran logo ve diğer sıralı logolar şeklinde yayınlama yapılmaktadır. Tam ekran ve ilk sıralarda logo yayını için daha önce değindiğimiz gibi daha fazla maliyet gerektiren ürün sağlanan marka göz önünde bulundurulmaktadır.Giyim ürünlerinde de aynı yöntem yer almakla birlikte hangi oyuncuya hangi sponsor marka kullanıldı ise o oyuncunun isim başlığı altında logo sıralaması yer almaktadır.

Sponsor firmalardan ürün alımı yapılırken ; firmanın belirlediği adetler üzerinden ürün alımı yapılmaktadır,

Ürün alımı iadeli ve iade edilmeyen ürün sponsorluğu şeklinde de 2’ye ayrılmaktadır, Örneğin giyim ürünlerinde 15 günde bir, mutlakakuru temizleme yapıldıktan sonra iade edilip değişimi yapılmaktadır, böylece markanın daha fazla ürünü sergilenmekte ve dizi bölümlerinde de değişik ürünler kullanılmış olup döngü sağlanmaktadır. Dekor ürünlerinde de genellikle kırılabilecek veya daha sonra tekrar kullanılması mümkün olmayan ürünler için iadesiz ürün tercih edilmektedir. Hasar gelen ve satışa sunulmayacak ürünler olduğunda firma ile sözleşmemiz doğrultusunda belirlemiş olduğumuz iskonto oranına göre fatura kesilmesini talep edip, ödemelerin yapılmasının takibi yapıyoruz.

Markalar için de büyük avantaj sağlayan görsel paylaşımını güncel olarak markalarla paylaşarak ilerliyoruz.

O bölüm oyuncuların giydiği ürünler kendi instagram hesabımız olan @dizilervemarkalari hesabında marka ismi etiketlenerek paylaşım yapılıyor, ayrıca markanın kendi sosyal medyasında ve web sitesinde oyuncunun karakter ismi ile paylaşması için firma yetkililerine de fotoğraflar mail yolu ile gönderilmektedir.